top of page

DEMİR GRUBU

lama-a8ab116d-806b-49d4-b0a5-bf5c343b9a4

LAMA

Diğer demir türlerine göre daha az tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise diğerlerine göre kullanım alanlarının daha kısıtlı olmasıdır. Bu parçanın standart olarak 6 metre ile 12 metre arasında değişmektedir. Boy oranını kendi ihtiyacınıza göre talep edebilirsiniz. Ebat olarak da 20x10 mm ile 80x20 mm arasında değişmektedir.

unnamed-7.jpg

SİLME

Silme demiri, son dönemlerde üretilen ve piyasanın en sağlam ve en dayanıklı demirlerindendir. Genellikle kullanıldığı bölümlerin özellikle çelik konstrüksiyonların ana taşıyıcı ve temel taşıdır.

Kullanım alanları, Çelik konstrüksiyon yapılarında ve otomotiv yapılarında kullanılan ürünün asıl amaçlarından biri yapıların desteklerini kuvvetlendirmek, iki profil arasında veya zemin ile tavan arasındaki bağı kuvvetlendirmektir.

Silme demirleri üretiminde standart boy 6-12 m. aralığındadır. Bu boylar arasında bulabileceğiniz demiri kendi özel siparişlerinize göre 20 m.'ye kadar çıkartabilirsiniz.

kare-4e579e71-5f2b-42b3-b402-bd50c227111

KARE

Kare demir diğerlerine göre daha zahmetsiz ve daha az maliyeti olan bir türdür. Bu demir türünün çok fazla kullanım alanı yoktur. Kütlesel olarak imal edilen kare demirin kullanım alanı sadece inşaatlar olarak değerlendirilmektedir. İnşaatlarda kullanım yeri olarak da genellikle temeller kullanılmaktadır.

Ayrıca bazen inşaatlarda kolonları güçlendirmek amacıyla kullanılmaktadır. Kütlesel olarak kalın ve büyük boyutta olması bulunduğu yerde aşırı derecede baskıya karşı mukavemet oluşturmasına ve o kısmı güçlendirmesini sağlamaktadır. Kare demirler genellikle müşterilerin isteklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Standartlarda üretilen demirlerin boyları 3 metre ile 6 metre arasında değişmektedir. Kalınlığı ise 25 mm ile 150 mm arasında değişiklik göstermektedir.

bottom of page